هنر و دانش

طبقه بندی موضوعی
دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۵، ۰۳:۴۰ ق.ظ

روانشناسی موبایل

صفحه نخست گوشی تلفن همراه میتواند بیانگر نکاتی جالب درباره شخصیت صاحب گوشی باشد. با توجه به برنامه هایی که هر فرد در صفحه گوشی خود قرار میدهد میتوان تا حد زیادی به افکار او پی برد. 

تأکید میکنیم این مطلب فقط برای کسانی مصداق پیدا میکند که خودشان برنامه ها را در صفحه home screen گوشی خود قرار میدهند. و افرادی که دست به صفحه گوشی خود را تغییر نمیدهند یا چیزی درمورد آن نمیدانند و یا شخصیتی برونگرا دارند و معمولاً افرادی کاری هستند.

بنابراین بعد از خواندن این مطلب شخصی سازی مجدد گوشی خود میتوانید شخصیت خود را تا حدی مخفی نگهدارید. ولی احتمالاً نمیتوانید با تغییر شخصی سازی شخصیت واقعی خود را تغییر دهید.

حال به ارتباط چند مورد از این برنامه ها با روحیه فرد می پردازیم.

رادیو؛
 افرادی که در صفحه اول گوشی همراه خود رادیو را قرار میدهند، افرادی فرهنگ دوست و کاملاً بزرگ منش هستند که دائماً بدنبال کسب آگاهی از اخبار و اطلاعات علمی و فرهنگی و کاملاً نسبت به اوضاع جامعه حساس هستند. این افراد از نابهنجاریهای اجتماع بسیار متأثر شده و خود به دنبال دوری از اینگونه ناهنجاریها میباشند. در نتیجه این اشخاص آرمانگرا بوده و کمتر به دیگران آزار میرسانند. از مصاحبت با چنین افرادی میتوان اطلاعات سودمندی کسب کرد. هرچند این افراد دچار نوعی ناامیدی نسبت به جهان هستند.

نقشه های گوگل؛
 قرار دادن این نرم افزار در صفحه اول گوشی فرد به احتمال زیاد به خاطر این نیست که او زیاد به مسافرت میرود بلکه نشاندهنده این است که این شخص از سوال کردن مستقیم از دیگران  اکراه دارد و یا شخصی خجالتی است. او همچنین نمیخواهد زمان را برای پرسیدنهای مکرر هدر داده و ترجیح میدهد از منبعی کاملاً موثق و یکبار برای همیشه نیاز خود به اطلاعات را برطرف نماید. چنین اشخاصی نسبت به شایعات موجود سریعاً واکنش نشان داده و تا از صحت مطلبی مطمئن نباشند آن را بیان نمیکنند. راستگویی صفت بارز چنین اشخاصی است.

ماشین حساب؛
 شخصی که خود این برنامه را در صفحه آغازین تلفن همراه قرار میدهد معمولاً فردی است دقیق و حسابگر که دوسدارد مو را از ماست بکشد. اگر با چنین افرادی مراوده دارید ممکن است احساس کرده باشید که او قدری خسیس است. اما در واقع او فردی قانونمند و منطقی است.

چراغ قوه؛
 قرار دادن این برنامه در صفحه نخست علاوه بر کاربرد عملی آن میتواند به معنی این باشد که شخص گوشه گیری است و به تنهایی علاقه دارد و به همین دلیل دوسدارد در محیط ساکت و دنج و احتمالاً تاریک به استراحت یا تفکر بپردازد و چراغ قوه در چنین محیطی بدرد بخور خواهد بود.

مرورگر اینترنت؛
 شناسایی فرد از کاربرد این برنامه واضح است. او به احتمال زیاد به استفاده از اینترنت و اطلاعات اعتیاد دارد. شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و واتساپ و غیره نیز همین مفهوم را دارند.

دوربین؛
 دوحالت دارد؛ اول اینکه شخص به عکاسی علاقه دارد. دوم؛ شخص میخواهد توانایی گوشی خود را در عکس گرفتن به رخ بکشد. بنابراین او از جمله افرادی است که آنقدر در خرید وسایل مورد نیاز خود وسواس به خرج میدهد تا از انتخاب خود کاملاً راضی باشد. چنین افرادی به درجات مختلف صفت خود بزرگ بینی را دارا میباشند و بنوعی خود را دانای کل میدانند.


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی